Замовити зворотній звязок
0

ВДОХ-ВЫДОХ: ПРАВИЛЬНОЕ ДЫХАНИЕ ПОМОЖЕТ СПРАВИТЬСЯ С ВОЛНЕНИЕМ И СТРЕССОМ

Протягом більшої частини еволюції людини підвищена активність нервової системи була нашим захистом, готуючи нас до «боротьби або втечі» в умовах небезпеки. Але сьогодні така реакція нам рідко потрібна, і навіть може нашкодити. Більшість людей виявляють деяку інстинктивну реактивність: наприклад, ви, ймовірно, помічали прискорення серцебиття, якщо чуєте поліцейську сирену під час водіння.


Однак у багатьох людей надмірно реактивна нервова система. Їх нерви і гормони стресу можуть спрацьовувати в ситуаціях, коли нічого загрозливого немає взагалі. Наприклад, спровокувати стрес здатне тривале очікування в черзі або втрата пульта від телевізора. Іноді нервова система реагує навіть на неспокійні думки.


Стрес прискорює вегетативну нервову систему. Ця система контролює багато процесів в організмі (включаючи артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, а також потовиділення і припливи крові), вкидаючи величезну дозу гормону адреналіну. І найчастіше подібні реакції організму можуть мати дуже негативні наслідки для здоров'я.


Як впоратися з реакцією на стрес


На щастя, ви можете впоратися з цією реакцією на стрес. Загальні поради включають в себе фізичне навантаження, сміх і хороший нічний сон.


Найстаріша, найвідоміша і найдоступніша техніка для зняття стресу - глибоке, повільне дихання. Навіть зробивши один глибокий вдих, ви вже відчуєте, що заспокоюєтеся.


Дихання лежить в основі різних методів релаксації. Йоги включали повільне дихання в свої медитативні практики протягом століть, і в 1970-х роках медичний світ формалізував цей зв'язок - після того, як доктор Герберт Бенсон вперше описав «реакцію розслаблення».


Практика глибокого дихання


Один з методів для початківців називається рівним диханням. Він заснований на вдиху через ніс на рахунок 1-2-3-4 і видиху - також на рахунок 1-2-3-4. Згодом цей цикл може бути продовжений до 8-8. Спробуйте дихати так само 10-15 хвилин в день.


Додавши кероване дихання в своє повсякденне життя, ви будете легше впоратися зі стресом, до того ж це відмінний спосіб знизити кров'яний тиск.

Підписка на акції та новини сайту
Саме головне та цікаве Вам!